Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zderzenie autobusu z ciężarówką. Na miejscu pracują służby

Autor: w dniu 2023-10-04

Poważny wypadek w Rybniku z udziałem autobusu komunikacji miejskiej. Doszło do niego na ulicy Mikołowskiej. Rannych zostało, wedle początkowych ustaleń, kilkanaście osób.

W związku ze zdarzeniem, w którym brały udział dwa pojazdy – samochód ciężarowy i autobus – droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Jak przekazała nam Bogusława Kobeszko, rzeczniczka rybnickiej policji, do wypadku doszło na ulicy Mikołowskiej na tymczasowym wiadukcie, który funkcjonuje w zamian budowanego nowego obiektu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki zatrzymał się, aby przepuścić jadący z naprzeciwka autobus. W wyniku tego manewru autobus uderzył lewą stroną w stojący samochód ciężarowy.

Wstępne doniesienia informowały o kilkunastu poszkodowanych, ale sytuacja jest dynamiczna. Jak dowiedział się reporter Radia Piekary Marcin Hirnyk, jako osoby poszkodowane zakwalifikowanych zostało 8 osób, pozostałe – które zostały przebadane na miejscu – zostały już zwolnione do domu.

Poszkodowani to pasażerowie autobusu, jego kierowca, a także kierowca i pasażer samochodu. Zostali przetransportowani do szpitali w Rybniku i Gliwicach Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby. Policja zorganizowała objazdy. W tym rejonie trzeba się liczyć z bardzo poważnymi utrudnieniami w ruchu.