Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zderzenie ciężarówki i busa na S1 [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-03-23

W najnowszym komunikacie informującym o zdarzeniu czytamy, że obecnie (9.40) ruch odbywa się jednym, lewym pasem. Prawy zostanie zablokowany.  

Wcześniej pisaliśmy:

Do wypadku samochodu ciężarowego i busa doszło na trasie ekspresowej S1 w rejonie Podwarpia. Poszkodowana jest tam jedna osoba – kierowca mniejszego z samochodów. Na miejscu wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Do zdarzenia doszło po godzinie 8.00 na odcinku drogi ekspresowej S1 na wysokości Przeczyc. Jezdnia jest zablokowana po zderzeniu samochodu ciężarowego i busa.

Zderzenie ciężarówki i busa na S1

Z tego mniejszego pojazdu wysypały się przewożone przedmioty. Na zdjęciach ze zdarzenia widać, że jedna z opon większego z pojazdów została rozerwana. Świadkowie zdarzenia informują, że ciężarówka stała na poboczu drogi i miejsce to było oznaczone wymaganym w takich chwilach trójkątem ostrzegawczym. Wszystko zatem wskazuje na to, że kierowca busa nie zachował należytej ostrożności i uderzył w unieruchomiony pojazd, jednak dokładne przyczyny i okoliczności zajścia będą wyjaśniać odpowiednie służby. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wyznaczono objazd poprzez węzeł Mierzęcice na DK78.

Fot. Bedzin112