Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zderzenie pociągu i samochodu osobowego. Poszkodowana jedna osoba

Autor: w dniu 2023-07-11

Kolejna osoba poszkodowana po zderzeniu samochodu i pociągu. Policja zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia. 

Do opisywanego zdarzenia doszło dzisiejszej nocy o godzinie 1.00 w Blachowni – na szlaku kolejowym Częstochowa Gnaszyn-Blachownia. Na przejeździe kolejowym pod pociąg towarowy wjechał samochód osobowy marki Audi.

Poszkodowana została jedna osoba, a utrudnienia w ruchu pociągów trwały do godz. 03:40. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmuje się policja. Wiadomo, że za kierownicą siedział 22-letni mężczyzna. Zlekceważył wskazania sygnalizacji na przejeździe. Doznał urazów głowy i klatki piersiowej, wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. W jego organizmie, co okazało się podczas badań wykonanych w szpitalu, miał ponad 2 promile alkoholu.

To kolejne tego typu zdarzenie w tym regionie. Do groźnego w skutkach wypadku doszło, przypomnijmy, w sobotę, 8 lipca, po godzinie 11.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Częstochowskiej w Blachowni. Auto osobowe marki Kia Sportage – wjechało wówczas przed nadjeżdżający pociąg Intercity relacji Warszawa-Szklarska Poręba, gdy paliło się czerwone światło zabraniające kierowcy pokonania torów w tym czasie. Wówczas poszkodowane zostały dwie osoby.

Policjanci nieustannie apelują o rozwagę za kierownicą, szczególnie na przejazdach kolejowych.