Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zielona przestrzeń na bulwarach w Kaletach. Czy ten pomysł się spodoba?

Autor: w dniu 2023-02-09

Chcą stworzyć zieloną przestrzeń na bulwarach rzeki Mała Panew w Kaletach. Zaczęli od konsultacji społecznych.

Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia ogłosił konsultacje społeczne dotyczące projektu pn. "Utworzenie zielonej przestrzeni na bulwarach rzeki Mała Panew w Kaletach". Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na temat tego pomysłu.

Bulwary w Kaletach – mieszkańcy mają głos

W ramach konsultacji mieszkańcy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy mają wskazać, czy pomysł się podoba.

-Projekt będzie polegał na zagospodarowaniu bulwarów przy rzece Mała Panew, poprzez wykonanie nasadzeń roślin wieloletnich, krzewów, drzew, montaż tężni solankowej. Chcemy wykonać alejki wraz z montażem elementów małej infrastruktury, instalacje dydaktyczne o tematyce przyrodniczej, automaty z pokarmem dla kaczek, bo to teren przy rzece – opisuje Agnieszka Kwoka z Urzędu Miasta w Kaletach.

Zielone bulwary miałyby powstać na miejskich terenach przy rzece Mała Panew. Internetowe konsultacje w tej sprawie potrwają do 24 lutego. Szczegóły opisano w Biuletynie Informacji Publicznej i mediach społecznościowych:

W przypadku gdyby pomysł się spodobał – miasto zamierza aplikować o środki w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.