Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zielone Laboratorium Taurona w kolejnej szkole

Autor: w dniu 2023-09-04

Uczniowie kolejnej śląskiej szkoły będą korzystać z laboratorim, w którym zgłębią tajniki fizyki czy matematyki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Czerwionce-Leszczynach od nowego roku szkolnego będą uczyć się przedmiotów ścisłych, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Klasopracownia powstała w ramach Zielonych Laboratoriów Taurona.

– Zielone Laboratoria TAURONA to tworzenie nowoczesnych klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych, gdzie proces budowania umiejętności jest zintensyfikowany, bo wiedza z tablicy natychmiast jest weryfikowana eksperymentalnie – wyjaśnia Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. – Poprzez stworzenie nowoczesnych i przyjaznych do nauki przestrzeni motywujemy uczniów do pogłębiania wiedzy oraz wzmacniamy ich kompetencje i umiejętności – dodaje wiceprezes Warzocha.

W nowoczesnej klasopracowni znalazły się m.in.: generator Van de Graffa, zestaw elektroniczny, ława optyczna, okulary ClassVR Premium wraz z kontrolerami, monitor interaktywny, przyrząd do badania ruchów: jednostajnego i zmiennego.

– Zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny pozwolą na prowadzenie zajęć w bardziej atrakcyjny i innowacyjny sposób, co z kolei zwiększy motywację uczniów do nauki i rozwijania umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych.    Projekt Zielone Laboratoria TAURONA to wspaniałe przedsięwzięcie integrujące nauczycieli, uczniów, rodziców oraz społeczność lokalną  – ocenia Iwona Szmelich dyrektor SP4 w Czerwionce – Leszczynach.

Wątpliwości co do tego nie mają przedstawiciele kadry pedagogicznej.

– Taka pracownia i jej wyposażenie dają dodatkowe możliwości kształcenia. Elektroskop, pojemniki pojemnościowe będą dla dzieciaków na pewno super zabawą. Mamy ich mnóstwo – dodaje nauczyciel matematyki i fizyki, Anna Mazikiewicz – Skorupa

Szkoła w Czerwionce-Leszczynach na wyposażenie pracowni otrzymała od Taurona 100 tysięcy złotych.