Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złapano nastoletniego nożownika. Zaatakował na klatce schodowej

Autor: w dniu 2023-07-05

Nieporozumienie doprowadziło niemal do tragedii. Nastolatek zaatakował nożem mężczyznę, z którym miał zatarg. W chwili zatrzymania był pijany. 

Policjanci z Raciborza zatrzymali 16-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Zaatakował na klatce schodowej mężczyznę i ugodził go nożem. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 16-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

Nastoletni nożownik odpowie za usiłowanie zabójstwa

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek przy ulicy Chorzowskiej w Raciborzu. Idący klatką schodową 19-letni mieszkaniec Raciborza został zaatakowany przez 16-latka i ugodzony nożem w kark. Powodem ataku było, jak informuje raciborska policja, wcześniejsze nieporozumienie.

Po wszystkim sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. 16-latek został zatrzymany, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu.

Jego czyn zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. W sobotę decyzją Sądu Rodzinnego w Raciborzu trafił do Policyjnej Izby Dziecka, gdzie będzie oczekiwał na umieszczenie w schronisku dla nieletnich.