Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Autor: w dniu 2024-01-31

Nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez służby. W miejscu prowadzonych działań zabezpieczono gotowe produkty i niezbędne elementy wyposażenia.

Mężczyzna miał nielegalną rozlewnię alkoholu. Zabezpieczono ponad pół tysiąca litrów nielegalnego produktu, butelki oraz urządzenia służące temu procederowi. Na nielegalnym procederze Skarb Państwa stracił, jak oceniają służby, 32.000 złotych.

Nielegalna rozlewnia alkoholu namierzona i zlikwidowana

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz bielskiej komendy, na terenie powiatu bielskiego zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który na terenie jednej posesji w pomieszczeniu gospodarczym trudnił się, jak informują śledczy, nielegalną produkcją i rozlewaniem alkoholu.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad pół tysiąca litrów nielegalnego, gotowego alkoholu, którego część była już przygotowana do dalszej sprzedaży. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci ujawnili oraz zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności – między innymi pompę, węże, butelki, etykiety, nakrętki, które świadczyły o tym, że zatrzymany prowadził nielegalną rozlewnię alkoholu niewiadomego pochodzenia. Policjanci ustalają, czy zabezpieczony alkohol mógł stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Zatrzymanemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.