Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej katalizatorów złapany

Autor: w dniu 2023-02-22

Kradzieże katalizatorów zdarzają się cały czas w różnych miejscach na mapie regionu. Nie zawsze udaje się złapać sprawców, ale w tym przypadku było inaczej. Mężczyzna odpowie za to, co zrobił. 

Policjanci z Katowic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. W ciągu weekendu ukradł elementy układu wydechowego z trzech samochodów.

Złodziej katalizatorów w Katowicach

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i ogniwa wywiadowczego katowickiej komendy, zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatorów. W ciągu weekendu ukradł elementy układu wydechowego z trzech samochodów. Do zdarzeń doszło w dzielnicy Ligota. Mężczyzna trafił do aresztu. Za to, czego się dopuścił – i do czego się przyznał – grozi mu kara do 5 lat więzienia. Policjanci przypominają, że złodzieje są zdolni do najbardziej zuchwałych kradzieży, byle tylko udało im się wyciąć cenny element wyposażenia auta:

Pamiętajmy, że katalizatory samochodowe, również ze starszych aut, osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. Dlatego przestępcy decydują się często na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach. Dysponując akumulatorowymi elektronarzędziami, wycięcie spod auta katalizatora nie zajmuje im wiele czasu – czytamy w komunikacie policji.

W związku z tym, co zaszło, warto zastanowić się nad tym, żeby zabezpieczyć auto. Nie każdy może schować je w garażu, ale można postarać się o to, by stało w dobrze widocznym miejscu. Warto zwrócić też uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się w pobliżu osiedlowych parkingów. W takiej sytuacji dobrze jest zadzwonić na numer alarmowy 112 i zgłosić zajście.