Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej paliwa namierzony i złapany

Autor: w dniu 2023-04-27

Złodziej paliwa wykorzystał okazję, kiedy przy jednej z ulic zaparkowane były samochody ciężarowe. Okazało się, że dopuścił się kilku kradzieży. 

W rejonie Knurowa doszło ostatnio do kradzieży paliwa z zaparkowanych tam samochodów ciężarowych. Pierwszy incydent miał miejsce 24 lutego na ulicy Rybnickiej 1, gdzie nieznany sprawca ukradł ponad 100 litrów oleju napędowego z baku ciężarówki marki DAF. W kolejnych dniach pojawiły się następne zgłoszenia od kierowców. Sprawą zajęli się policjanci z Knurowa.

Złodziej paliwa namierzony i złapany

W czasie weekendu policjanci z Knurowa zakończyli działalność nieuchwytnego do tej pory złodzieja, który kradł paliwo z ciężarówek. 36-latek kończył właśnie pracę w jednym z knurowskich zakładów, kiedy został zatrzymany przez śledczych. Mężczyzna nie był w stanie ukryć zaskoczenia i szybko zdał sobie sprawę, że jego nielegalny proceder dobiegł końca. Mógł sądzić, że działając pod osłoną nocy, w nieregularnych odstępach czasu, będzie nieuchwytny. Przeliczył się. W jego złapaniu pomogły zapisy z kamer monitoringu oraz zeznania świadków.

"W trzech kradzieżach (z ciężarówki na ulicy Rybnickiej, mercedesa przy Pocztowej oraz kolejnego mercedesa) mężczyzna ukradł łącznie 380 litrów "ropy" o łącznej wartości ponad 2600 złotych. Trwają szacowania strat z innych trzech kradzieży, których ofiarą padły ciężarowe pojazdy zaparkowane przy ulicy Dworcowej i pod wiaduktem autostrady A1." – informuje w oficjalnym komunikacie gliwicka policja.

Przed podejrzanym perspektywa sprawy sądowej i wyroku. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.