Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej samochodowy schwytany

Autor: w dniu 2023-02-28

Złodziej Seata został zauważony na jednej z ulic w Katowicach. W jego schwytaniu pomógł właściciel skradzionego auta. 

Auto zniknęło z jednego z katowickich parkingów. Stało się to po tym, kiedy jego właściciel został okradziony z kluczyków. Pojazd udało się zlokalizować na jednej z ulic.

Złodziej samochodowy dostrzeżony

Samochód został skradziony z parkingu przy ulicy Józefowskiej w Katowicach. Złodziej ukradł najpierw kluczyki samochodowe z kurtki właściciela Seata, a następnie odjechał skradzionym samochodem, uderzając w bramę. Samochód już ze zmienionymi skradzionymi tablicami rejestracyjnymi zauważył właściciel samochodu, kiedy jechał ze znajomym ulicą Sokolską. Skontaktował się wtedy z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, który skierował na miejsce wywiadowców z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Ci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Świętochłowic, który trafił do policyjnego aresztu.

Złodziej samochodowy miał na koncie inne przestępstwa

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna w połowie stycznia 2023 roku ukradł również skuter, który był zaparkowany przy ulicy Ordona. Ten również wrócił do właściciela. Ponadto ustalono, że tablice rejestracyjne, które były założone w seacie, pochodzą z kradzieży z terenu Bielska-Białej.

Podejrzany odpowie nie tylko za kradzież, ale również za kradzież z włamaniem i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go do czerwca 2023 roku. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Katowice