Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej samochodu zatrzymany na gorącym uczynku

Autor: w dniu 2024-06-07

Kryminalni z zawierciańskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży samochodu firmy kurierskiej wraz z przesyłkami. Wartość auta wraz z ładunkiem wstępnie oszacowano na 120 tysięcy złotych. Policjanci ruszyli do akcji.

We wtorek po 14.00 oficer dyżurny zawierciańskiej komendy Policji otrzymał informację o kradzieży auta dostawczego, do której doszło przy ulicy 3 Maja w Zawierciu. Jak wynikało ze zgłoszenia, pracownica firmy kurierskiej odbierała przesyłki od zleceniodawcy, gdy w pewnym momencie samochód ruszył, bo za jego kierownicę wsiadł złodziej.

Złodziej samochodu zatrzymany na gorącym uczynku

W poszukiwania dostawczego peugeota natychmiast włączyli się zawierciańscy policjanci, którzy zdołali zlokalizować skradziony pojazd, po czym ruszyli w pościg. Sytuacja była, jak oceniają śledczy, bardzo dynamiczna i niebezpieczna. Nie wiadomo było, kto siedzi za kierownicą skradzionego pojazdu. Policjanci musieli zachować szczególną ostrożność.

– Około 17.00 naczelnik wydziału kryminalnego wraz ze swoim zastępcą zatrzymali na terenie powiatu częstochowskiego sprawcę kradzieży. Jak się okazało, peugeotem kierował 61-letni obywatel Francji. Na miejscu zatrzymania pracował technik kryminalistyki, kryminalni, a także policjanci z Koniecpola i Częstochowy. Po przeprowadzonych czynnościach samochód został przekazany właścicielce – mówi podkom. Marta Wnuk z zawierciańskiej policji.

61-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Jak wynika z ustaleń, to nie pierwsze przestępcze działanie Francuza na terenie kraju. Przeciwko mężczyźnie toczą się postępowania o kradzieże i  włamania.

Wczoraj zawierciański sąd przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury oraz śledczych i zastosował wobec 61-latka tymczasowy areszt, w którym spędzi najbliższe trzy miesiące.