Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Złodziej złapany dzięki fotopułapce

Autor: w dniu 2023-09-29

Włamania na ogródki działkowe to wciąż plaga w różnych rejonach województwa. Nie bez powodu pojawiają się kolejne apele o to, by dbać o odpowiednie zabezpieczenie altanek. Okazuje się, że użytecznym rozwiązaniem jest fotopułapka.

Jak przydatna może być fotopułapka? Otóż okazuje się, że bardzo, szczególnie ta, która jest sprzężona ze smartfonem i informuje w momencie, gdy dochodzi do podejrzanych sytuacji.

Fotopułapka zarejestrowała złodzieja, policjanci go schwytali

We wtorek, 26 września około godziny 17.30 policjant z pyskowickiego komisariatu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał włamywacza. Funkcjonariusza wezwała właścicielka altanki, która właśnie otrzymała powiadomienie na swój telefon, że ktoś kręci się na terenie jej działki.

Mundurowy natychmiast pobiegł we wskazane miejsce i zatrzymał na gorącym uczynku 57-latka, który przeczesywał altankę w poszukiwaniu fantów. Okazało się, że kilka minut wcześniej włamał się on do dwóch innych domków, we wszystkich zrywał kłódki. Przy zatrzymanym zabezpieczono już przygotowane do zabrania przedmioty o wartości około 2000 złotych, w tym wspomnianą fotopułapkę.

Okazało się, że złodziej był już wielokrotnie karany za podobne przewinienia. Trafił do aresztu. trwają czynności dochodzeniowo-śledcze. Będzie sprawdzane, czy włamywacz ma na koncie inne, podobne przestępstwa.

Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.