Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł Andrzej Iwan. Ceniony piłkarz miał 63 lata

Autor: w dniu 2022-12-27

Nie żyje Andrzej Iwan. Były reprezentant Polski, ceniony zawodnik Wisły Kraków oraz wielu innych zespołów odszedł w wieku 63 lat.

Piłkarz, który w trakcie swojej kariery grał na pozycji napastnika, 29 razy reprezentował Polskę (w latach 1978-87), strzelając łącznie 11 goli. Zmarłego sportowca pożegnał m.in. Polski Związek Piłki Nożnej.

Andrzej Iwan – ceniony zawodnik polskich i zagranicznych klubów

Urodzony 10 listopada 1959 roku w Krakowie, był wychowankiem Wandy Kraków, a następnie – w latach 1976-1985 grał w Wiśle Kraków, z którą zdobył mistrzostwo Polski. Następną drużyną, w której się znalazł, był Górnik Zabrze, z którym aż trzykrotnie wygrał ligę.  Reprezentował też zagraniczne kluby takie jak VfL Bochum czy Aris Saloniki. Cześć zmarłemu oddał m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza.

Gdy nadszedł kres kariery piłkarskiej Iwan asystował Adamowi Nawałce w Wiśle Kraków, podobną funkcję pełnił też później w Zagłębiu Lubin. Pracował także w Wieczystej Kraków w roli doradcy. W 2021 roku powrócił do Wisły Kraków, obejmując stanowisku w dziale skautingu. Był również komentatorem i ekspertem piłkarskim.