Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zmarł Krzysztof Respondek. „Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak”

Autor: w dniu 2023-12-22

Zmarł Krzysztof Respondek, kabareciarz, wokalista, aktor. Niezwykle charyzmatyczna, ciepła, otwarta osoba, którą niejednokrotnie gościliśmy w Radiu Piekary i Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich.

Informację o śmierci Krzysztofa Respondka potwierdził w mediach społecznościowych jego kolega z kabaretu Rak Krzysztof Hanke, który napisał: "Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać."

Krzysztof Respondek był w ostatnim czasie gościem Sebastiana Mierzwy w programie Broda Cast:

Z wiadomości, które do nas dotarły wynika, że Krzysztof Respondek przeszedł zawał. Zmarł dziś po godzinie 12.00 w wieku 54 lat. Kondolencje najbliższym złożyły władze Tarnowskich Gór. W mediach społecznościowych pożegnano artystę słowami:

Z wielki bólem i uczuciem niepowetowanej straty przyjęliśmy wiadomość, że dziś odszedł od nas Krzysztof Respondek, znakomity artysta, wielki tarnogórzanin i wspaniały człowiek. Oprócz ogólnopolskich sukcesów kabaretowych i piosenkarskich Pan Krzysztof był laureatem nagrody Srebrnego Skrzydła i wieloletnim członkiem komisji przyznającej Nagrody Burmistrza Tarnowskich Gór w Dziedzinie Kultury. Dla nas był po prostu Krzysiem, którego wszędzie było pełno i na którego zawsze można było liczyć. Żegnaj Krzysiu…

Krzysztof Respondek urodził się 17 lipca 1969 roku. Pochodził z Miasteczka Śląskiego. Był absolwentem II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. W swoim życiu zawodowym związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie występował na ogół w musicalach. 1 stycznia 1999 roku, jak podaje Wikipedia, dołączył do artystów kabaretu Rak. Występował w serialach i programach telewizyjnych. Jako wokalista wydał między innymi album "Taki świat kupuję".