Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Duże zmiany w zasadach podróżowania po regionie. Podpisano porozumienie

Autor: w dniu 2023-12-22

Duża zmiana w zasadach podróżowania po regionie. Korzystający z biletów okresowych będą mogli korzystać już nie tylko z autobusów, tramwajów i trolejbusów, ale także pociągów. To wynik podpisanego dziś porozumienia.

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano porozumienie dotyczące zintegrowanego systemu taryfowo-biletowego dla mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Oznacza to, że mieszkańcy regionu będą mogli skorzystać z jednolitych biletów miesięcznych i dobowych, co znacznie uprości korzystanie z różnych środków transportu na terenie naszego regionu.

Duże zmiany w zasadach podróżowania po regionie

ZTM, Koleje Śląskie i POLREGIO ze wspólnym biletem i taryfą na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Od marca bilety okresowe będą obowiązywały w kolejnym środku transportu publicznego. Po autobusach, tramwajach i trolejbusach czas na pociągi. Zawarto dziś w tej sprawie stosowne porozumienie.

-Pierwszego marca będzie wspólny bilet wszystkich przewoźników transportu działających na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Dla nas, jako przewoźnika kolejowego, znacznie lepszym rozwiązaniem jest to, kiedy nasz pasażer wchodzi z biletem na pokład. Będą ceny ujednolicone z cenami ZTM-u. Najdroższy bilet, miesięczny będzie kosztował 249 złotych – mówi prezes Kolei Śląskich, Patryk Świrski.

Dzięki porozumieniu z POLREGIO na podstawie tak zwanych Metrobiletów będzie można korzystać z większej liczby połączeń. Dotychczas obowiązywały one wyłącznie między Katowicami a Sławkowem. Teraz możliwe będzie również korzystanie z tych pociągów między Gliwicami a Pyskowicami i gminą Rudziniec oraz między Katowicami i Mysłowicami, w pociągach jadących w kierunku Krakowa. Dodajmy, że bilet normalny, dobowy kosztować ma 24 złote. Nowy system to na razie pilotaż, ale celem jest wprowadzenie go na stałe.