Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Znęcała się nad zwierzętami i je głodziła

Autor: w dniu 2023-12-15

Policjanci z Katowic, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali kobiecie 7 psów i 4 szczury, które były bardzo zaniedbane i głodzone. Kobieta odmawiała też pomocy weterynaryjnej zwierzętom, pomimo ich licznych schorzeń. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3. lat więzienia.

Do policyjnej interwencji doszło w mieszkaniu w centrum Katowic. Kobieta nie chciała otworzyć mieszkania policjantom oraz inspektorowi weterynarii. Kiedy podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi i wezwano w tym celu strażaków, 41-latka zdecydowała się jednak dobrowolnie wpuścić interweniujące służby do zajmowanego przez siebie lokalu.

W małym mieszkaniu kobieta miała 7 wychudzonych psów, które w opinii inspektora weterynarii, były w stanie rażącego zaniedbania i nieleczonych chorób – wygłodzone z licznymi śladami po zrośnięciu się dawnych złamań. Obecne w mieszkaniu 4 szczury, były równie w krytycznym stanie. Jeden z gryzoni, pomimo szybko udzielonej pomocy weterynaryjnej, nie przeżył. Jeden z piesków jest pod stałą obserwacją weterynarzy – czytamy na stronie internetowej katowickiej policji.

Podczas interwencji kobieta nie miała sobie nic do zarzucenia w zakresie opieki nad zwierzętami i twierdziła, że wszystko jest w porządku. Właścicielka została przesłuchana, a zwierzęta, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddane pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Tam zostały nakarmione, wykapane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia.

Foto i źródło: KMP Katowice