Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Znicze do ponownego użytku w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-10-30

Zbliża się Święto Wszystkich Świętych. To czas, kiedy wiele osób zastanawia się nad zakupem kolejnych zniczy, inni wolą z kolei oszczędzić, wykorzystując te, które nadają się jeszcze do użytku.

Podtrzymywanie pamięci o tych, którzy odeszli, jest 1 listopada szczególnie podkreślane. Bliscy odwiedzają groby bliskich, paląc znicze, zostawiając wiązanki kwiatów czy wieńce.

W różnych miejscowościach na mapie Polski i regionu nie brakuje miejsc, gdzie można zostawić zdatne do użytku znicze. Tak jest na przykład w Gliwicach.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach informuje, że na Cmentarzu Centralnym oraz Lipowym trwają szeroko zakrojone prace porządkowe. Ci, którzy będą porządkować pomniki, powinni pamiętać, że dostępne są dla nich, do 15 listopada, wszystkie ujęcia wody, ale pomyślano jeszcze o czymś innym, co pozwala na rozważne dysponowanie zniczami, których często jest nadmiar, a niektóre są wyrzucane, choć mogłyby zostać ponownie użyte. Właśnie dlatego na terenie cmentarzy komunalnych w Gliwicach znajdują się specjalnie oznaczone regały, na których można pozostawić lub zabrać znicze do ponownego wykorzystania.

Lokalizacja:

  1. Cmentarz Centralny – jeden regał zlokalizowany przy wejściu od strony DK88 (tył cmentarza) w pobliżu sektora E10, drugi regał w okolicach sektora G3;
  2. Cmentarz Lipowy – jeden regał zlokalizowany przy wejściu głównym przy kaplicy, drugi regał znajduje się w nowej części cmentarza przy sektorze P1;
  3. Cmentarz Łabędy – regał znajduje się przy sektorze F2;
  4. Cmentarz Ligota – regał znajduje się przy wejściu w pobliżu sektora C1;
  5. Cmentarz Wilcze Gardło – regał znajduję się przy wejściu w pobliżu sektora A.

Fot. MZUK Gliwice

 

O czym jeszcze warto pamiętać? Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym obowiązują od 28 października i zgodnie z nimi wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Kozielskiej od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony jest ruch jednokierunkowy.