Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Żorski Rynek wypełniony rękodziełem i foodtruckami

Autor: w dniu 2024-03-19

Takiej imprezy w Żorach jeszcze nie było. Na rynku odbędzie się Jarmark Wielkanocny z foodtruckami. Przez trzy dni, od 22-24 marca na żorskim Rynku będzie można poczuć atmosferę świąt.

Jarmark Wielkanocny z foodtruckami rozpocznie się w piątek, 22 marca o godzinie 16:00 na żorskim Rynku i tego dnia potrwa do 21:00. Pojawi się ponad 30 różnorodnych wystawców m.in. z rękodziełem oraz najlepsze foodtracki z różnorodnym jedzeniem. Będą też animatorzy dla dzieci, strefa dla najmłodszych i dobra muzyka.

W sobotę jarmark będzie tętnił życiem w godzinach od 12:00 do 21:00.  Oprócz tradycyjnych, jarmarcznych atrakcji, będą też niezwykłe zawody sportowe. Już o godzinie 15:00 wystartuje "Bieg Zajączka", podczas którego zaplanowano biegi dla dzieci przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych oraz "Bieg z jajem" dla dorosłych. Następnie odbędzie się rodzinna gra terenowa pn. "Wielkanocne szukanie prezentów". Mile widziane są przebrania nawiązujące do Wielkanocy.  Cała sportowa część imprezy ma charakter charytatywny. Podczas zmagań zostanie przeprowadzona zbiórka na operację bioder oraz rehabilitację pooperacyjną dla żorzanki Alicji Czerkas (jednej z trojaczków żorskiej Drużyny A). W sobotę, w godzinach od 15:00 do 17:00 zaplanowano też bezpłatne przejażdżki Karuzelą Żorzanką.

W niedzielę o godzinie 12:00 wystartują prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach warsztaty pn. "Wielkanocne koszyczki i kubeczki". Przedział wiekowy – dzieci od 4 do 12 lat. Udział będą mogli wziąć także rodzice lub opiekunowie, aby pomóc w przygotowaniu wielkanocnych ozdób. Podczas warsztatów powstaną wielkanocne kubeczki w kształcie zajączka i ręcznie robiony koszyczek na jajka. O godzinie 15:00 rozpoczną się natomiast warsztaty prowadzone przez Muzeum Miejskie w Żorach pn. "Tradycja jajkiem się toczy", na których wspólnie będzie można poćwiczymy zdobienie jajek.

Jarmarkowi będą towarzyszyły występy artystyczne. Wszystko pod naszym patronatem.