Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zrobił cabrio z ciężarowego Mercedesa. Nie zmieścił się pod wiaduktem

Autor: w dniu 2023-10-02

Znajdzie się pewnie wiele osób marzących o jeździe Mercedesem bez dachu. Wśród nich był ten turecki kierowca. Wystarczyła chwila nieuwagi, by spowodował straty liczone w setkach tysięcy złotych.

Kierowca ciężarowego Mercedesa zlekceważył znak B-16, zaklinował TIR-a pod wiaduktem i dostał mandat. Sytuacja miała miejsce dzisiejszej nocy w Katowicach. W związku z koniecznością przeładunku pojazdu wyznaczono objazdy ul. Damrota.

Ciężarowy Mercedes zamienił się w cabrio po spotkaniu z wiaduktem

Kilkanaście minut po 3.00 dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Granicznej pod wiaduktem zaklinował się TIR. 66-letni kierujący ciągnikiem marki Mercedes z naczepą, zlekceważył znak B-16 zakazujący wjazdu pod wiadukt pojazdom powyżej określonej wysokości. Zaklinował zestaw i ściął dach samochodu i naczepy. Obywatel Turcji, który był kierowcą zestawu, został przewieziony na badania kontrolne do szpitala. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie stało mu się nic poważnego.

Wielogodzinny przeładunek

Uszkodzony wiadukt został sprawdzony przez PKP. Nie wykazano uszkodzeń, co oznacza, że nadaje się on do użytku i nie zagraża bezpieczeństwu. Kierujący Mercedesem za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych. Otrzymał również 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Na miejsce wezwany został holownik, jak również drugi TIR, by przeładować do niego towar w uszkodzonego pojazdu. Niestety, kierujący, który przyjechał nowym zestawem, w trakcie ustawiania się do przeładunku, zahaczył o sygnalizację świetlną. On również odpowie za spowodowanie kolizji.

Na czas przeładunku ulica Graniczna będzie zablokowana, a kierujący zostają skierowani objazdem w ulicę Damrota. Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo będą trwały utrudnienia.