Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zupa Wigilijna na pszczyńskim rynku

Autor: w dniu 2022-12-15

Pyszną zupą pieczarkową będzie można posilić się w niedzielę 18 grudnia na pszczyńskim rynku. Tego dnia posiłek trafi także do pszczyńskich jadłodzielni.

Tradycja rozlewania wigilijnej zupy jest w powiecie ma kilkanaście lat. W niedzielę przed świętami na rynku stanie kocioł z parującą pieczarkową.

Zupa Wigilijna przygotowywana przez strażaków

Za przygotowanie gorącego posiłku będą odpowiadać, jak zwykle, strażacy z OSP Pszczyna. Zupa będzie serwowana od godz. 11.00 do ostatniej porcji.

– Ciepłym posiłkiem dzielimy się z potrzebującymi. Od godz. 9.00 słoiki z zupą będziemy dostarczać do trzech pszczyńskich jadłodzielni przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., przy kościele pw. Wszystkich Świętych, a także przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Organizatorami Zupy Wigilijnej są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, a partnerzy to: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pszczynie, Uprawa Pieczarek Świerkot z Wisły Wielkiej oraz Producent Marchwi Dzida Produkt z Goczałkowic-Zdroju.