Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Zyga” ruszył w drogę dla Natalki. Niebawem koniec wyprawy

Autor: w dniu 2023-07-05

Zygmunt "Zyga" Jantosz wyruszył rowerem w trasę wiodącą przez Hiszpanię i Portugalię. Miał do pokonania łącznie 8000 kilometrów, a przyświecał mu jeden cel – pomoc Natalce z Tychów. Podróż niebawem dobiegnie końca, a rowerzysta zostanie oficjalnie powitany w swoim mieście.  

Natalia Kaganiec z Tychów zmaga się od urodzenia z obustronnym niedosłuchem. Jej bliscy chcą zapewnić jej opiekę specjalistów, a także zakup niezbędnego aparatu słuchowego. By to zadanie stało się choć trochę prostsze, uruchomiono akcję "Kręcimy kilometry dla Natalki", której celem jest zgromadzenie kwoty 25 tysięcy złotych.

"Natalka Kaganiec ma 2 latka i zmaga się z wrodzonym obustronnym niedosłuchem. Wymaga to stałej rehabilitacji, opieki specjalistów oraz zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże jej normalnie funkcjonować oraz się rozwijać." – pisze założycielka zbiórki Monika Kaganiec.

Charytatywnemu dziełu postanowił pomóc Zygmunt "Zyga" Jantosz – cyklista, który ma za sobą już wiele długodystansowych tras.

"Zyga nie pierwszy raz pokonuje tak długi dystans, jednak pierwszy raz jego podróż ma charytatywny charakter. Zygmunt jest zagorzałym podróżnikiem, społecznikiem a przede wszystkim zapalonym cyklistą. Ma za sobą wiele długodystansowych wypraw. Rowerową przeprawę do USA podróż po "Dzikim Zachodzie" -przez Arizonę, Nowy Meksyk, Kolorado, Utah, Nevadę, Kalifornię. Następnie wyprawa "Północ-Południe" od Kanady i Meksyku. Trasa trzecia prowadziła " Od Oceanu do Oceanu", czyli od Nowego Jorku i Ellis Island( Wyspy Łez) do San Diego oraz wiele, wiele innych tras…" – opisuje dokonania "Zygi" Stowarzyszenie "Ogień Wsparcia".

Powitanie cyklisty nastąpi w czwartek, 6 lipca o godzinie 18.00 w Grill Pubie przy ulicy Zofii Nałkowskiej 31 w Tychach. Zbiórka na rzecz dziewczynki tymczasem cały czas trwa, a chętni mogą wziąć w niej udział: