Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Opiekowali się” dzieckiem. Mężczyzna ruszył z siekierą na policjantów

Autor: w dniu 2023-07-05

Chłopiec był pod opieką pijanych rodziców. Na miejscu interweniowała policja w towarzystwie pracownika socjalnego. Wtedy doszło do niebezpiecznego zdarzenia i rozległ się strzał.

Interwencja miała miejsce w środę, 4 lipca na terenie Sosnowca. Policja informuje o szczegółach zajścia.

-Wczoraj koło godziny 12.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Mikołajczyka rodzice będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu opiekują się dzieckiem – mówi mł. asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu

Zajście było niebezpieczne, bo agresywny ojciec dziecka ruszył w kierunku policjantów.

-W trakcie tej interwencji doszło do sytuacji, gdzie mężczyzna trzymający w rękach siekierę i przedmiot przypominający kij bejsbolowy ruszył w kierunku policjantów, wymachując tymi przedmiotami i grożąc, że ich pozabija. Policjanci wielokrotnie wzywali mężczyznę, aby odrzucił te przedmioty i stosował się do ich poleceń – opisuje przebieg interwencji Cypel-Dąbrowska

W obliczu tego, że pijany, agresywny mężczyzna nie zamierzał dać za wygraną, mundurowi zdecydowali się na bardziej zdecydowane działanie.

-Ostrzeżenia te nic nie dały, co doprowadziło do oddania strzału ostrzegawczego w powietrze przez jednego z policjantów. Dopiero wtedy mężczyzna zatrzymał się i został obezwładniony. 54-latek został zatrzymany, był nietrzeźwy – kwituje, opisując szczegóły interwencji rzeczniczka sosnowieckiej policji.

Rodzice mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a 2-miesięczny chłopiec trafił pod opiekę pracowników MOPS-u.