Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak na przechodniów w Tarnowskich Górach. Zatrzymano 3 osoby

Autor: w dniu 2023-07-05

Uliczna sprzeczka przerodziła się w awanturę, podczas której jedna osoba została pobita. Sprawcy zostali namierzeni – to mieszkańcy Tarnowskich Gór i Bytomia. 

Do sytuacji doszło w piątek 30 czerwca w centrum Tarnowskich Gór. Do dwóch mężczyzn podeszła grupka osób, pomiędzy którymi nawiązała się rozmowa, która wymknęła się spod kontroli.

Atak na przechodniów w Tarnowskich Górach

W pierwszej kolejności niegroźna, wydawałoby się, konwersacja przerodziła się w sprzeczkę, ale potem było coraz gorzej. Ofiarami napaści byli dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat. Młodszemu skradziono telefon, dokumenty i gotówkę. Kiedy jego kolega próbował powiadomić policjantów, agresja zwróciła się przeciw niemu. Został pobity, a jego telefon – uszkodzony. Po wszystkim sprawcy uciekli.

Ostatecznie zdołano powiadomić policję, a funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, rozpoczęli poszukiwania. Zaledwie po kilku minutach dwóch agresorów namierzono na tarnogórskim dworcu autobusowym. Byli to 21-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór i 24-letni bytomianin. Tego samego dnia trafili do policyjnej celi.

Nazajutrz dzielnicowi z Wydziału Prewencji zatrzymali trzeciego sprawcę, którym był dobrze im znany 30-latek z Tarnowskich Gór. Materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił postawić mężczyznom zarzuty rozboju, zniszczenia mienia oraz pobicia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i tymczasowo aresztował sprawców na trzy miesiące.

Agresywni nastolatkowie chcieli papierosów. Pobili przechodniów