Teraz gramy:

Title

Artist
Background

28 punktów karnych w zaledwie cztery dni

Autor: w dniu 2023-03-07

Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierując renault, trzykrotnie naruszył przepisy, a wszystko to w zaledwie cztery dni. Za niebezpieczne wykroczenia drogowe mundurowi nałożyli na niego aż 28 punktów karnych. 

W miniony wtorek policjanci z zabrzańskiej grupy SPEED zauważyli, podczas patrolowania Drogowej Trasy Średnicowej,  kierującego osobowym renault, który poruszał się z prędkością 134 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Kierujący naruszył też obowiązek jazdy prawym pasem. Za popełnione wykroczenie 20-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 1600 złotych i 19 punktami karnymi.

19 punktów karnych to za mało

Młody kierowca szybko zapomniał o poniesionych konsekwencjach i już w piątek w Jaworznie na ulicy Grunwaldzkiej kolejny raz przekroczył dopuszczalną prędkość. Ponieważ wykroczenia dopuścił się w warunkach recydywy, policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 1600 złotych, a na jego konto dopisali 9 punktów.

W związku z przekroczeniem limitu 24 punktów, stróże prawa zawnioskowali również o sprawdzenie kwalifikacji 20-letniego kierowcy.