Teraz gramy:

Title

Artist
Background

70-lecie GOPR. Niebawem jubileuszowy koncert w PreZero Arena Gliwice!

Autor: w dniu 2024-03-19

Niosą pomoc w górach, gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie, choć sami ryzykują, działając w wymagających warunkach. Co roku odnotowują kilka tysięcy interwencji, a teraz świętują. Mowa o ratownikach górskich. Już za kilka dni odbędzie się koncert z okazji 70-lecia GOPR.

GOPR to 7 grup regionalnych i ponad 25753 km2 zabezpieczonych pasm górskich. Tylko w 2022 roku ratownicy GOPR wyruszali na interwencje 2550 razy i udzielili pomocy 2699 osobom. GOPR niesie pomoc nie tylko turystom, swoją działalnością wspiera również mieszkańców trudno dostępnych terenów górskich.

70-lecie GOPR i wyjątkowy koncert

Wyjątkowy koncert charytatywny z okazji 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w aranżacji Jana Stokłosy, któremu towarzyszyć będzie 40-osobowa orkiestra, już 24 marca w PreZero Arenie Gliwice. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją ku temu, żeby podziękować ratownikom za pełną poświęceń służbę. Kto wystąpi na scenie?

O.S.T.R, Tomasz Organek. Maria Peszek czy Natalia Szroeder – to tylko część gwiazd, które w marcu uświetnią koncert organizowany w PreZero Arenie Gliwice z okazji 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie ratowników GOPR. Bilety dostępne są wyłącznie na Eventim.pl.

70-lecie GOPR. W programie lądowanie helikoptera, quady i spotkania z ratownikami

Koncert gwiazd różnych gatunków muzycznych to tylko część atrakcji – muzycznej uczcie będzie towarzyszyło bezpłatne wydarzenie, które wystartuje tego samego dnia o godzinie 12:00, na terenach zewnętrznych gliwickiej areny. Co czeka na zwiedzających? Wyjątkowa strefa, która będzie niemałą gratką dla całych rodzin! Będzie można zobaczyć samochody, skutery śnieżne, a nawet lądowanie helikoptera GOPR. To nie wszystko – nie zabraknie też warsztatów o bezpieczeństwie i stoisk edukacyjnych. Na rozruch będzie można też uczestniczyć w zadaniach sprawnościowych, a najmłodsi będą mieć okazję odwiedzić Chwyciarnię.

Na wydarzenie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zapraszają Fundacja GOPR, GOPR i Fundacja RADAN.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej "Radan".

Partnerzy: Urząd Marszałkowski, Metropolia GZM, Fundacja GOPR, Miasto Gliwice