Bezpieczeństwo na imprezie masowej – przenośne ogrodzenia
Autor: Andrzej Zazgórnik w dniu 2023-04-24
Organizujesz imprezę masową? Jeśli tak, to musisz koniecznie zadbać o jedną, niesłychanie istotną rzecz – bezpieczeństwo jej uczestników. Wśród licznych środków bezpieczeństwa szczególnie istotne są ogrodzenia. To właśnie dzięki nim publiczność może swobodnie się bawić, poszczególne strefy są od siebie odgrodzone, a na imprezie nie pojawia się nieopanowany chaos. Co warto wiedzieć o mobilnych ogrodzeniach?
Barierki eventowe na imprezy masowe – skąd je wziąć?
Niekiedy można spotkać się z próbami samodzielnego wykonania barierek. Mogłoby się to wydawać rozwiązaniem całkiem korzystnym – stworzenie prowizorycznego ogrodzenia sprawia wrażenie łatwego zadania. Warto jednak mieć na uwadze to, że takie bariery wcale nie zapewniają wysokiego poziomu ochrony, nie są trwałe i łatwo ulegają uszkodzeniom, co w ostateczności może sprawić, że bardziej korzystne finansowo jest zastosowanie gotowych, specjalnych barierek. Możesz je kupić lub wypożyczyć – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat barierek przenośnych, zajrzyj na stronę https://www.sonto.pl/barierki-przenosne/.
Ogrodzenia mobilne – zastosowanie i rodzaje
Budowanie stałych ogrodzeń na imprezy masowe zupełnie mija się z celem. Przy takich eventach najlepiej sprawdzają się ogrodzenia mobilne, które skutecznie sprawdzają się podczas tymczasowego wydzielania przestrzeni. Są funkcjonalne, trwałe i estetyczne, a zakres ich zastosowań jest naprawdę szeroki. Niewątpliwą zaletą takich rozwiązań jest to, że można je zamontować bardzo szybko – i równie szybko zdemontować. Moduły ogrodzeń i barierki są lekkie, nie przysparzają problemów w transporcie. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i czynniki niszczące.
Niskie ogrodzenia o ażurowej konstrukcji, czyli barierki eventowe, nie ograniczają widoczności, zapewniając jednocześnie skuteczną barierę. Najczęściej wykorzystywane są podczas koncertów, na których muzycy muszą być odgrodzeni od publiczności w taki sposób, który nie utrudni swobodnej zabawy i obserwacji sceny.
Wysokie ogrodzenia o ażurowej konstrukcji nieco ograniczają widoczność, jednak nadal można przez nie dostrzec, co dzieje się po drugiej stronie, z kolei ogrodzenia pełne (wypełnione blachą falistą) całkowicie ograniczają widoczność. Ogrodzenia pełne znajdują najmniejsze zastosowanie podczas imprez masowych, jednak przydają się do wydzielania stref, które nie są przeznaczone dla uczestników zabawy.
Ogrodzenia mobilne i barierki – jak działają?
By przenośne barierki i ogrodzenia spełniały swoją funkcję, muszą być wykonane z wysoce odpornych materiałów. Znaczenie ma nie tylko rodzaj zastosowanego tworzywa, ale również sposób oraz staranność wykonania. Z uwagi na to, trzeba zawsze wybierać ogrodzenia od sprawdzonych producentów – na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać!
Dzięki swojej stabilnej konstrukcji, tymczasowe ogrodzenia na imprezach masowych umożliwiają zablokowanie dostępu osób niepowołanych w miejsca, które nie są dla nich przeznaczone. Dodatkowo, barierki i ogrodzenia chronią artystów oraz pracowników przed nadmiernym napływem tłumu ludzi, a przy stanowiskach sprzedaży lub sklepach wymuszają uporządkowany ruch ludzi. Wyznaczają także drogi komunikacyjne – zarówno dla pieszych, jak i dla pojazdów, dzięki czemu zwiększa się poziom bezpieczeństwa.
Ludzie potrzebują rozrywki, a bawiąc się, można łatwo zapomnieć o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. Imprezy masowe odwiedzają często tłumy uczestników – nie trzeba wiele, by mogło dojść do wypadku. Wynajem lub kupno barierek oraz ogrodzeń to konieczność!
Zastosowanie barierek ochronnych oraz odpowiednich ogrodzeń na imprezie masowej to działanie, dzięki któremu znacznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo, barierki i ogrodzenia ułatwiają organizację i sprawiają, że wszystko odbywa się sprawniej. Warto zadbać, by sięgać po sprawdzone marki i wysokiej jakości produkty – by mieć pewność, że będą wytrzymałe i spełnią swoje zadanie.
Artykuł powstał we współpracy z partnerem.