Wydano za nim trzy listy gończe. Ukrywał się w Niemczech

Autor: w dniu 2025-05-14

Próbował ukryć się przed organami ścigania, jednak ostatecznie został namierzony i zatrzymany. Nie uniknie zasądzonej odsiadki.

Śledczy wielokrotnie dotąd podkreślali, że ci, którzy unikają spotkania ze stróżami prawa, mogą spodziewać się, że prędzej czy później dojdzie do spotkania. Przekonał się o tym mężczyzna, który był poszukiwany od listopada 2023 roku przez sądy w Zgierzu oraz Jastrzębiu-Zdroju.

Strażnicy graniczni z placówki w Świecku przejęli w poniedziałek od niemieckiej Policji Polaka, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Pogranicznicy szybko ustalili, że jest to 58-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości na podstawie wydanych za nim 3 listów gończych oraz 7 ustaleń miejsca pobytu.

Poszukiwany był – przekazuje policja – przez organy ścigania za liczne kradzieże, groźby, znieważenia oraz niezgłoszenie osoby wykonującej pracę zarobkową do ubezpieczenia społecznego. Najbliższe 3 lata i 8 miesięcy zatrzymany spędzi w zakładzie karnym.