Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Adam G. i Jarosław K. zatrzymani przez CBA

Autor: w dniu 2023-12-07

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Adama G. i Jarosława K. Chodzi o śledztwo związane z przyjęciem korzyści majątkowej. Obaj usłyszeli zarzuty i grozi im kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach śledztwo dotyczące przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Adam G. i Jarosław K. zatrzymani przez CBA

Funkcjonariusze Ślaskiej Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm Adama G. oraz przedsiębiorcę – Jarosława K. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną.

Adamowi G. zarzucono przyjęcie łapówki w wysokości ponad 170 tysięcy złotych. Ma też odpowiadać za podżeganie i pomocnictwo w wystawianiu fikcyjnych faktur VAT oraz użycie dokumentu poświadczającego nieprawdę. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Drugi z podejrzanych usłyszał natomiast zarzut pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Obu grozi osiem lat więzienia.