Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Agresywny kierowca może zapłacić nawet 30 tys. za swoje popisy na drodze

Autor: w dniu 2023-01-26

56-letni kierowca pojazdu ciężarowego, którego agresywne zachowanie na drodze o mało nie doprowadziło do kolizji stanie przed sądem. Grozi mu grzywna w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Policjanci z Tarnowskich Gór skierowali przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do sądu, po tym jak otrzymali nagranie z popisami kierowcy.

Jazda "na zderzaku", błyskanie światłami drogowymi, trąbienie, zajeżdżanie drogi, nagłe hamowanie, wulgarne gesty czy pokrzykiwania – przykładów agresywnych zachowań na drodze można wymienić bardzo dużo.

56-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego na drodze krajowej numer 78 w Tarnowskich Górach nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie, a następnie zatrzymał się na skrzyżowaniu i z kabiny gestykulował coś w kierunku kierowcy, któremu zajechał drogę. Po chwili zjechał na zatokę autobusową, by ponownie zajechać drogę kierowcy osobówki. Przebieg zdarzenia ukazuje poniższe wideo:

Całe zdarzenie nagrane wideorejestratorem trafiło do policjantów z Tarnowskich Gór, którzy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zdecydowali o skierowaniu przeciwko mężczyźnie wniosku o ukaranie do sądu.

Za dwukrotne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na jego konto przypisanych zostanie 20 punktów, a sąd może wymierzyć karę 30 tysięcy złotych grzywny.

Źródło: Policja Tarnowskie Góry


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.