Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zatrucia psów w Sosnowcu. Policja odnosi się do sprawy

Autor: w dniu 2023-01-26

Mieszkańcy Sosnowca i innych miast Zagłębia są zaniepokojeni licznymi przypadkami zatruć ich czworonożnych podopiecznych. Policja nie bagatelizuje sprawy. 

Właściciele psów coraz głośniej mówią o przypadkach, w których psy padały ofiarami szkodliwych dla nich substancji. Te były ukryte przede wszystkim w porzuconej karmie.

Zatrucia psów w Sosnowcu dużym problemem. Co na to policja?

Grupa mieszkańców mocno jest tym zaniepokojona.  Jeden z nich wyznaczył nawet nagrodę za pomoc w ustaleniu truciciela – jego czworonóg został zatruty porzuconym w trawie psim przysmakiem nafaszerowym szkodliwą substancją. Stworzono nawet grupę, służącą gromadzeniu danych na temat przypadków, aby w jednym miejscu zebrać osoby zainteresowane tym tematem. Wszystko po to, by finalnie doprowadzić do zatrzymania osoby lub osób odpowiedzialnych za szkodzenie zwierzętom. Mundurowi przypominają, że o takich przypadkach należy informować służby, bo opisywane postępowanie jest przestępstwem.

-Chciałam przypomnieć, że tego rodzaju zachowanie jest przestępstwem. Za uśmiercenie bądź choćby próbę uśmiercenia zwierzęcia ustawa o ochronie zwierząt przewiduje karę do 3 lat więzienia, a jeśli taki czyn wiązałby się ze szczególnym okrucieństwem, to nawet do pięciu lat więzienia – mówi oficer prasowa sosnowieckiej policji podkom. Sonia Kepper.

Do ostatniego zdarzenia doszło podczas spaceru w dzielnicy Niwka ale podobne sytuacje zdarzały się również w innych częściach miasta. Ofiarą zatruć paść miało już kilkanaście zwierząt. Niemożliwe jest jednak doprowadzenie do zatrzymania osoby odpowiedzialnej za takie działanie, jeśli przypadki nie będą zgłaszane odpowiednim służbom.

– Apelujemy do właścicieli, by jeśli mają podejrzenie, że do takiego zdarzenia doszło lub mają informacje, że do niego doszło,  by takie przypadki nam zgłaszali i dali nam szansę na przeprowadzenie w tej sprawie postępowania – dodaje podkom. Kepper.

Komenda Miejska Policji w Sosnowcu mieści się przy ul. Janowskiego 16. Szczegółowe dane kontaktowe znajdują się TUTAJ.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.