Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja ratowników GOPR. Mężczyźnie groziła śmierć z wyziębienia. Miał 27 stopni C!

Autor: w dniu 2023-01-24

Ostatnie dni i godziny to akcja za akcją ratowników górskich GOPR. Nieodpowiedzialność, brawu i głupota w parze omal nie doprowadziły do śmierci z wyziębienia jednego z amatorów górskich wycieczek. 

Ratownicy GOPR otrzymali informację o mężczyźnie, który zaginął w rejonie Czantorii. Do zdarzenia doszło późną nocą w sobotę. Z wywiadu przeprowadzonego z osobą zgłaszającą wynikało, że grupa znajomych po wizycie w schronisku, gdzie spożywała alkohol, schodziła niebieskim szlakiem w stronę Poniwca. W trakcie schodzenia znajomi rozdzielili się – jeden z mężczyzn prawdopodobnie zabłądził.

Gdy go odnaleziono miał 27 stopni C.

Mężczyzna został odnaleziony przez znajomych, którzy przekazali ratownikom ich dokładną lokalizację – turysta w stanie upojenia alkoholowego zszedł z niebieskiego szlaku ok. 500 m wzdłuż górskiego potoku i utknął w trudnym, bardzo stromym terenie. Na miejsce dotarli również strażacy, a następnie zespół ratowników GOPR (w tym ratownik medyczny), który zabezpieczył termicznie poszkodowanego (w III stopniu hipotermii – temp. głęboka zmierzona już w karetce wynosiła 27 st. C).

Mężczyzna trafił do szpitala w Cieszynie.

Źródło: GOPR Beskidy


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.