Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradli motocykle w różnych częściach Europy. Szajka rozbita

Autor: w dniu 2023-01-24

Członkowie szajki przestępczej mają na swoim koncie kradzieże z włamaniami. Okazuje się, że działali nie tylko na terenie Polski. Przejęto motocykle o łącznej wartości 50 tysięcy euro.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii po tym, jak na terenie tego kraju doszło do kradzieży motocykli. W związki z tym, że także w Polsce miały miejsce podobne przestępstwa, śląscy kryminalni podejrzewali, że odpowiadają za nie te same osoby.

Kradli motocykle w różnych częściach Europy

Śledczy gromadzili niezbędne dane, by przystąpić do działania. Razem z kryminalnymi z rybnickiej policji zatrzymali na gorącym uczynku trzech Białorusinów. Mężczyźni przewozili przez Rybnik trzy motocykle marki BMW i Ducati, które w połowie stycznia zostały skradzione w Austrii. Wartość odzyskanych maszyn to 50 tysięcy euro. Jak się okazało, członkowie przestępczej grupy działali na obszarze kilku krajów – Polski, Czech, Słowacji i Austrii. Mają na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, domów i pojazdów.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.