Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Połączyła ich miłość do siatkówki. Teraz pasję chcą zamienić w pomaganie. Stowarzyszenie Aktywni ze Świerklańca, na co dzień zrzeszające ponad dziewięćdziesięciu siatkarzy amatorów, organizuje swój pierwszy Walentynkowy Turniej Siatkówki. Co ważne, nie chodzi tylko o granie, ale przede wszystkim o pomaganie!

Na początku było ich dwunastu – obecnie ponad dziewięćdziesięciu. Spotykają się niemal codziennie na halach w Świerklańcu, Nakle Śląskim i Radzionkowie by grać w siatkówkę. Stowarzyszanie Aktywni – bo o nich mowa, widząc potencjał w swoim składzie osobowym, postanowiło pójść o krok dalej. W niedzielę, 12 lutego organizuje swój pierwszy Walentynkowy Turniej Siatkówki.

-Zaczynaliśmy dwa lata temu w takim dosyć wąskim gronie, raptem 12 osób. Z biegiem czasu nasza grupa się rozrosła. Obecnie pograć w siatkówkę przychodzi ponad 90 osób. Są to kobiety i mężczyźni w wieku od 18 do ponad 60 lat. Gramy już prawie codziennie. Cały czas się szkolimy – mówią nam Żaneta i Janusz Bromis ze Stowarzyszenia Aktywni.

Walentynkowy turniej siatkówki rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10.00 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nakle Śląskim. Kibice mile widziani – tym bardziej, że podczas turnieju odbędzie się licytacja charytatywna na rzecz chorej na SMA 4 letniej dziewczynki Igi Czekalskiej.

-12 lutego w niedzielę o godzinie 10.00 rozpoczyna się nasz Walentynkowy Turniej Siatkówki składów mieszanych. Będzie 8 drużyn, które powalczą o medale. W trakcie turnieju będzie również licytacja charytatywna na rzecz chorej dziewczynki. Licytowane będą piłki do siatkówki z podpisami czołowych zawodników ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i GKS Katowice – dodają Żaneta i Janusz Bromis.

Turniej odbędzie się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nakle Śląskim. Dla 3 zwycięskich drużyn przewidziane są puchary i medale, a na kibiców ubranych na czerwono czeka słodka niespodzianka. Wszystko pod patronatem Radia Piekary.