Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Areszt dla Gruzina, który zaczepiał dzieci na basenie w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-07-19

Ta sytuacja oburzyła nie tylko mieszkańców regionu. Na terenie basenu w Bytomiu grupa Gruzinów zaczepiała dzieci korzystające z kąpieliska. Zapadła decyzja o aresztowaniu 48-letniego mężczyzny.  

Do oburzającego zdarzenia na basenie w Bytomiu doszło w sobotę, 15 lipca około godz. 16.00. Ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z relaksu nad wodą.

Areszt dla Gruzina, który zaczepiał dzieci na basenie

Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie zostało przekazane ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu i zawiadomili policję. Informację tę potwierdziła, w rozmowie z Gabrielą Kokott-Drzyzgą, kom. Anna Lenkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Poinformowała wówczas, że zatrzymano 4 obcokrajowców w wieku od 18 do 48 lat (w komunikacie wydanym przez UM Bytom informowano, że zatrzymani to Gruzini w wieku od 18 do 55 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn przez ochronę i po przybyciu policji na miejsce, na kąpielisku zebrał się tłum, co widać na zdjęciach opublikowanych w sieci. Ochroniarze pomogli policjantom zabezpieczyć teren.

Postawiono zarzut. Jest decyzja o areszcie

48-letniemu Gruzinowi przedstawiono zarzut dopuszczenia się i usiłowania dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec łącznie trojga małoletnich poniżej lat 15. Jeszcze wczoraj podjęto decyzję o tymczasowym areszcie dla mężczyzny. Decyzję wydał bytomski sąd, a wnioskowała o to prowadząca jego sprawę Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Sąd aresztował mężczyznę na miesiąc. Jest jedynym oskarżonym w tej sprawie.

-Mężczyzna, który zamieszkiwał i pracował legalnie na terenie Bytomia. To jedyna osoba, która w tej sprawie usłyszała zarzuty. Prokurator po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału dowodowego nie znalazł podstaw do przedstawienia zarzutu trzem pozostałym mężczyznom, również obywatelom Gruzji. Te osoby zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione po przesłuchaniu – przypomina prok. Marta Zawada-Dybek z katowickiej prokuratury

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. W osobnym postępowaniu wyjaśniana będzie sprawa zajść na basenie, wymierzonym przeciwko czterem zatrzymanym przez ochronę kąpieliska Gruzinom oraz policji, gdy ta przybyła na miejsce.