Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Postawiono zarzut Gruzinowi zatrzymanemu na basenie w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-07-17

Miał dotykać dzieci na basenie w Bytomiu. Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła 48-letniemu obywatelowi Gruzji zarzut naruszenia nietykalności cielesnej.

Policja interweniowała w sobotę na terenie bytomskiego basenu, gdzie grupa mężczyzn miała niestosownie zachowywać się względem dzieci. Tłum ludzi zebranych przed kąpieliskiem chciał dokonać samosądu na sprawcach.

W tej sprawie pokrzywdzone są dwie dziewczynki w wieku 10 i 12 lat oraz 13-letni chłopiec. 48-letniemu Gruzinowi przedstawiono zarzut, jak poinformowała prok. Sabina Konicz z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, dopuszczenia się i usiłowania dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec łącznie trojga małoletnich poniżej lat 15.

Mężczyzna nie przyznał się do winy, ale złożył wyjaśnienia, choć śledczy nie ujawniają ich treści. Prokuratura podjęła decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie Gruzina na okres trzech miesięcy. Zostało to podyktowane, jak poinformowała prok. Marta Zawada-Dybek, grożącą oskarżonemu wysoką karą, obawą matactwa i prawdopodobieństwem ukrywania się podejrzanego. Wniosek o aresztowanie ma być rozpatrzony przez bytomski sąd we wtorek. Trzech pozostałych mężczyzn towarzyszących podejrzanemu zostało przesłuchanych. Zostali wypuszczeni.

Jednocześnie prokuratura będzie także badać wątek agresywnego zachowania tłumu wobec policjantów.