Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Autor: w dniu 2023-03-20

Awantura mogła zakończyć się tragicznie dla kobiety zaatakowanej nożem. Ostatecznie trafiła ona do szpitala z ranami głowy.

62-letni mieszkaniec Częstochowy usiłował zabić swoją partnerkę. Mężczyzna, podczas awantury, zaatakował ją nożem. To zdarzenie z czwartkowego popołudnia, o którym poinformowali śledczy.

Usiłowanie zabójstwa z finałem w areszcie

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przed 17.00 w jednym z częstochowskich mieszkań. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych z Komisariatu IV Policji z Częstochowy, podczas libacji alkoholowej doszło do nieporozumienia pomiędzy 62-latkiem a jego 60-letnią partnerką. W czasie kłótni pijany awanturnik chwycił za nóż i zadał nim swojej partnerce ciosy w głowę. Kobieta trafiła do szpitala, a 62-letni sprawca do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa.

Na wniosek policjantów i prokuratora, częstochowski sąd podjął decyzję o umieszczeniu 62-latka w tymczasowym areszcie, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Źródło: KMP Częstochowa