Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak nożem w Gliwicach. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2023-01-17

Było to zdarzenie, jakich wiele. Rozbito butelkę. Wydawałoby się, że skończy się na posprzątaniu rozsypanego szkła. Niestety nie. Doszło do ataku z użyciem noża, a dwie ofiary trafiły do szpitala.

Groźne zdarzenie miało miejsce w środę, 11 stycznia. Tego dnia dwaj pracownicy ochrony upomnieli trzech młodych mężczyzn, którzy najpierw kopali element infrastruktury przed dworcem, a później rozbili butelkę po alkoholu w holu głównego dworca. Kiedy jeden z mężczyzn po zwróceniu uwagi, zaczął sprzątać szkło i wydawało się, że sytuacja zakończy się polubownie, nagle nastąpił jej zwrot…

Najpierw rozbili butelkę, potem zaatakowali ochroniarzy

Dwaj z trzech napastników zaatakowali ochroniarzy nożem. Po wszystkim – zniknęli. Napadnięci mężczyźni dopiero po czasie zorientowali się, że mają rany kłute. Poważnie rannych 53- i 70-latka pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Poszukiwania sprawców przyniosły skutek

Policja natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęła poszukiwania. Zatrzymano całą trójkę. Jednego sprawcę w Pyskowicach, drugiego na ulicy Dworcowej w Gliwicach, a trzeciego w pobliżu peronów. Zatrzymani to 18-letni gliwiczanin, 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania oraz 16-latek z powiatu będzińskiego.

W trakcie czynności dochodzeniowych policjanci ustalili, że rola 16-latka w zdarzeniu była marginalna, natomiast dwaj dorośli odpowiedzą za poważne przestępstwo – bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W piątek, na wniosek prokuratora, gliwicki sąd rejonowy aresztował tymczasowo obu podejrzanych.

Źródło: KMP Gliwice


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.