Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziecko w „oknie życia”. Nie wiadomo, ile będzie czekać na nową rodzinę

Autor: w dniu 2023-01-17

Dziecko pozostawione w gliwickim "oknie życia". O sprawie poinformowano tamtejszych mundurowych. Co wiadomo w sprawie?

W niedzielne przedpołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu dziecka w gliwickim "oknie życia". Dziewczynką natychmiast zaopiekowały się siostry zakonne.

Dziecko w "oknie życia"

To, że w oknie znajduje się maluch, obwieścił dzwonek w domu zakonnym sióstr boromeuszek, które zajmują się "oknem życia". Siostry natychmiast wyjęły dziecko i zadzwoniły po pogotowie ratunkowe. Około 7-miesięczna dziewczynka jest zdrowa.

Niestety, sytuacja prawna dziecka nie jest najlepsza. Bez dopełnienia formalności – ważnego oświadczenia matki o zrzeczeniu się praw rodzicielskich i wyrażeniu zgody na adopcję (składanego w szpitalu) – będzie długo oczekiwać na nową rodzinę.

Przypomnijmy: gliwickie "okno życia" funkcjonuje w ośrodku opiekuńczo-leczniczym boromeuszek przy ul. Zygmunta Starego 23. Potrzebujące takiej pomocy kobiety mogą bezpiecznie zostawić noworodka i nic im za to nie grozi. Okno funkcjonuje dzięki porozumieniu trzech instytucji: Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach przy ul. Kościuszki 1, Caritas Diecezji Gliwickiej. Jest to kontynuacja dzieła rozpoczętego 8 grudnia 2009 r. przy ul. Górnych Wałów.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.