Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak z użyciem noża. Zareagował świadek

Autor: w dniu 2023-01-04

Dwóch mężczyzn napadło na sklep w centrum miasta. Kiedy ekspedientka stawiła opór, jeden z nich wyciągnął nóż. Na miejscu był jednak świadek, który nie pozostał obojętny.

Było piątkowe popołudnie, kiedy do jednego ze sklepów przy ulicy Mickiewicza w Bielsku-Białej weszło dwóch mężczyzn. Jeden zablokował drzwi wejściowe, a drugi żądał alkoholu, papierosów i… kasy fiskalnej.

Atak z użyciem noża w bielskim sklepie

Ekspedientka nie zamierzała być bierna w obliczu napaści. Bez wahania sięgnęła po gaz obezwładniający, jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu. Agresor wyciągnął nóż, grożąc kobiecie, że ją zabije. Wtedy do akcji wkroczył stały klient obecny w sklepie. To spłoszyło napastników. O zdarzeniu natychmiast poinformowano Policję, dzięki czemu na miejsce szybko przybyły policyjne patrole.

Napastnicy schwytani

Po krótkich poszukiwaniach mundurowi zatrzymali napastnika, którym okazał się 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Zatrzymany był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Następnego dnia policjanci z bielskiej "trójki" zatrzymali drugiego, 40-letniego podejrzanego. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju.

Na wniosek śledczych decyzją sądu 26-letni sprawca został aresztowany i najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Bielsko-Biała