Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Autobus uderzył w zamykające się rogatki [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-02-16

Rogatki na przejeździe kolejowym już opadały, kiedy z dużą prędkością uderzył w nie autobus. Kierowca jakby nigdy nic pojechał dalej. Mężczyznę już zatrzymano, a sprawą zajmuje się policja. 

Kierowca autobusu, pomimo migającego sygnalizatora, zlekceważył te sygnały na strzeżonym przejeździe kolejowym i z pełną prędkością wjechał w zaporę, która się zamykała. Wyłamując rogatkę kontynuował jazdę. Gdy zatrzymali go policjanci z zabrzańskiej drogówki okazało się, że może być pod wpływem narkotyków…

Autobus uderza w zamykające się rogatki

Do zdarzenia doszło w środę przed 14.00 na strzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Ziemskiej w Zabrzu. Oficer dyżurny zabrzańskiej komendy został poinformowany przez dróżnika, że kierowca autobusu wjechał na zamknięty przejazd kolejowy, wyłamując rogatki, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Zdarzenie zostało uchwycone przez kamerę:

Kierujący został zatrzymany. Mundurowi przebadali go alkomatem i narkotesterem. Drugie z badań wskazało, że 59-letni mieszkaniec Zabrza może być pod wpływem marihuany. Od kierowcy pobrano próbki krwi do dalszych badań. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu.

Osoby, które podróżowały tym autobusem proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Zabrzu pod numerem telefonu 47 8543 610.

Źródło: KMP Zabrze