Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Awaria ŚKUP: rozpoczęto ponowne uruchamianie systemu dla pasażerów

Autor: w dniu 2023-02-16

Dziś rozpoczęło się włączanie poszczególnych elementów systemu i urządzeń, z których korzystają pasażerowie – portalu, aplikacji Mobilny ŚKUP, tablic SDIP, biletomatów oraz kasowników w pojazdach. Na stronie internetowej ZTM pojawiają się już zaktualizowane rozkłady jazdy.

W najbliższych godzinach pasażerowie mogą obserwować włączanie się poszczególnych urządzeń. Będą one uruchamiane stopniowo.

Awaria ŚKUP – uruchamiają system

Wcześniej odtworzona została bezpieczna infrastruktura i przywrócone zostały bazy danych.

Przywrócenie działania systemu to proces – wyjaśnia Łukasz Zych z biura prasowego GZM. Powoli zmierzamy do jego końca. Dziś w ciągu dnia pasażerowie będą mogli zauważać działanie poszczególnych części systemu. Kiedy cały system będzie w pełni sprawny, poinformujemy o tym osobnym komunikatem – dodaje Zych.

Awaria systemu ŚKUP

Do awarii doszło w nocy z 7 na 8 lutego. Nie doszło do zakłóceń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – autobusy, tramwaje i trolejbusy jeżdżą w czasie awarii bez zakłóceń. Na czas jej trwania, dla pasażerów posługujących się kartami ŚKUP, ZTM przygotował alternatywne sposoby zakupu i korzystania z biletów. Przyczyną problemów technicznych był cyberatak.