Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bartek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe #RadioPiekaryPomaga

Autor: w dniu 2023-01-03

Bartek ma 24 lata, nie mówi, a samodzielne poruszanie się jest dla niego dużym wyzwaniem. Wymaga rehabilitacji, a ta jest kosztowna. Jego mama prosi o wsparcie.

Mama 24-letniego Bartka napisała do nas, by nagłośnić zbiórkę prowadzoną w sieci na rzecz rehabilitacji syna. Informujemy o szczegółach w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga.

Bartek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Wymaga rehabilitacji

Każda matka, gdy na świat przychodzi jej dziecko, chciałaby, aby było zdrowe, szczęśliwe i mogło cieszyć się harmonijnym rozwojem. Życie nie zawsze pisze takie scenariusze. Bywa, że każdy dzień jest walką o samodzielność.

-Mam trzech synów. Kiedyś wyobrażałam sobie, jak będą się razem bawić, a kiedy podrosną jeździć na imprezy, droczyć się i wspierać. Oddałabym wszystko, by tak było. Jednak w tych wyobrażeniach nie było miejsca na ból, ograniczenia, na chorobę, czyli na coś, co jest codziennością jednego z moich synów. Bartłomiej zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Ma 24 lata, a nie mówi. Porusza się na wózku. Po latach ciężkiej pracy potrafi pokonywać niewielkie odległości przy pomocy balkonika – właśnie tak zaczyna się wiadomość przybliżająca historię Bartka.

Każdy dzień jest dla Bartka i jego bliskich walką o sprawność. W tym wytrwałym dążeniu do celu nie brakowało zwątpienia i nieprzespanych nocy, ale także nadziei na lepsze jutro:

-Za nami tysiące momentów zwątpienia, nieprzespanych nocy, przepłakanych dni, ale też nadziei, która rozgrzewa nasze serca. Nadziei, że przed Bartkiem lepsza przyszłość, choć odrobina samodzielności i uśmiechu. I to właśnie ten uśmiech pozwala nam walczyć dalej, pozwala nam się nie poddawać! – czytamy w opisie zbiórki prowadzonej za pośrednictwem strony internetowej zrzutka.pl.

Codzienna, wieloletnia, ciężka praca związana z rehabilitacją, jak opisuje mama Bartka, przynosi efekty. Wiadomo jednak, że działania muszą trwać.

-Mimo że za nami już tak wiele, przed nami wciąż długa i wyboista droga. Każda godzina rehabilitacji jest na wagę złota. Każda godzina rehabilitacji droga jest niczym złoto… Pomożesz nam? – napisano w opisie zbiórki.

Chętni do wsparcia zbiórki mogą zrobić to, wchodząc na stronę internetową zbiórki: