Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Basen w Piekarach Śląskich od dziś otwarty dla chętnych

Autor: w dniu 2023-06-24

Nadeszła chwila, na którą czekali spragnieni orzeźwienia. Oficjalnie otwarty został basen znajdujący się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.
Obiekt przy ulicy Olimpijskiej 3 już otwarty. Nie brakowało śmiałków, którzy bez względu na niezbyt sprzyjające warunki pogodowe zdecydowali się na kąpiel.
Na miejscu obecni byli w trakcie dzisiejszego otwarcia przedstawiciele piekarskiego samorządu – Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, Natalia Ciupińska-Szoska – I Wiceprzewodnicząca Rady Miasta, Radni: Łukasz Ściebiorowski, Stanisław Plajzner i Andrzej Wymyslo oraz gospodarz obiektu – Dyrektor MOSiR – Łukasz Tomczyk.
Z wodnych atrakcji można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 19.00, a w weekendy od 10.00 do 20.00.

Normalny bilet kosztuje 14 złotych, zaś ulgowy, który dostępny jest dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób powyżej 60 roku życia – 10 złotych za dzień.

Na wolny wstęp mogą liczyć dzieci do 7 roku życia, będące pod opieką dorosłych oraz weterani i weterani poszkodowani, za okazaniem stosownej legitymacji.

Dostępny będzie też bilet rodzinny – dla jednej osoby dorosłej i jednego dziecka. W tym przypadku opłata wyniesie 22 złote za dzień, a za każde kolejne dziecko należy wnieść dodatkowo 7 złotych.

W przypadku rodziny "2+1", czyli dwie osoby dorosłe i dziecko należy liczyć się z wydatkiem 35 złotych za dzień i tu również za kolejne dziecko płaci się dodatkowe 7 złotych. 

Kto jeszcze może liczyć na niższą opłatę? Przede wszystkim ci, którzy odwiedzą basen po godzinie 16.00. W tym przypadku trzeba będzie zapłacić 50% wartości biletu.  Osoba niepełnosprawna po okazaniu orzeczenia lub legitymacji zapłaci 8 złotych, tyle samo w tym przypadku płaci także jej opiekun. Uczestnicy półkolonii organizowanych w Piekarach Śląskich i wychowankowie domów dziecka płacą 5 złotych, jednak w tym przypadku z wniesienia opłaty wolni są opiekunowie.

Szczegóły dotyczące cennika znajdują się na grafice zamieszczonej TUTAJ.