Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będą grać dla Dominika. Charytatywny mecz w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-08-30

Znów wyjadą na lód w szczytnym celu. Trwa sprzedaż cegiełek na charytatywny mecz w Bytomiu. W tym roku dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację półrocznego Dominika.

W internecie trwa sprzedaż biletów-cegiełek na trzecią odsłonę meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną TVN24. Na bytomskim lodowisku zobaczymy m.in. Julkę Wróblewską, Arona Chmielewskiego i Romana Polko. Zagra też prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz Dawid Makowski, były hokeista Polonii Bytom i ojciec półrocznego Dominika, na którego leczenie zostanie przekazany cały dochód ze spotkania. Mecz znanych i lubianych poprzedzi prezentacja wszystkich drużyn hokejowych Polonii Bytom.

Mecz dla Dominika. Kolejny raz wyjdą na lodową taflę

Bilety-cegiełki, które uprawniają do wejścia na oba spotkania można już kupić online na portalu KupBilet.pl w cenie 30 zł. – Warto się pospieszyć z zakupem, bo rok i dwa lata temu Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów zapełniło się do ostatniego miejsca – radzi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, który w hokejowym pojedynku Artystów i TVN24 wystąpi po raz trzeci.

Dotychczasowy bilans starć to 1:1, a na lodowisku będzie można zobaczyć wiele znanych osób. Zagrają m.in. jeden z najlepszych współczesnych polskich hokeistów, czterokrotny mistrz Czech Aron Chmielewski, aktorka Julka Wróblewska, generał Roman Polko, pierwszy i jedyny Polak przyjęty do Galerii Sław Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Henryk Gruth, a także wielu znanych dziennikarzy.

Pomoc dla półrocznego Dominika

Obok artystów, dziennikarzy i prezydenta Bytomia na tafli wystąpi także Dawid Makowski – ojciec półrocznego Dominika, podopiecznego Fundacji Petralana, na którego leczenie zostanie przekazany cały dochód z imprezy.

– Grałem w hokeja w młodzieżowej drużynie Polonii i chętnie wrócę na lód, żeby pomóc synkowi mówi Dawid Makowski.

Dominik cierpi na FEVR – witreoretinopatię wysiękową, która powoduje odwarstwienie siatkówki oka. W jego przypadku odwarstwienie wystąpiło zarówno w lewym, jak i prawym oku.

– W Polsce oraz w Niemczech chłopczyk nie otrzymał propozycji leczenia, jednak rodzicom udało się zebrać kwotę na skomplikowane operacje w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce przed rodziną kolejne wizyty medyczne i dalsza rehabilitacja wzroku – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana.

Fundacja Petralana wspiera potrzebujących od lat

Środki zebrane podczas meczów charytatywnych w Bytomiu to ważne wsparcie dla podopiecznych Fundacji Petralana.

– W poprzednich latach pomogliśmy Łukaszowi Wysockiemu, młodemu bytomskiemu dżudoce, który na skutek nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym, a także Kubie Goniwiesze, który zmaga się z chorobą Niemanna-Picka, zwaną dziecięcym Alzheimerem – wylicza Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. – Łącznie w samym tylko Bytomiu zebraliśmy 50 tys. zł – dodaje Mariusz Gabrek z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. – Licząc wszystkie mecze Reprezentacji w całej Polsce to już ok. 1 mln zł – dodaje konferansjer i kabareciarz.

Niespodzianki i atrakcje

Na kibiców, którzy przyjdą na lodowisko przy ul. Pułaskiego 71 w sobotę 16 września czeka szereg atrakcji. Pierwszą będzie prezentacja wszystkich drużyn hokejowych Polonii Bytom, a wśród kolejnych m.in. licytacje cennych przedmiotów, w tym oryginalnej bluzy hokejowej seniorskiej reprezentacji Polski z Nottingham, gdzie reprezentanci Polski wywalczyli awans do hokejowej elity; sklepik Polskiego Hokeja ze specjalnymi cenami, a także Super Koks, maskotka Koksowni Bytom i Muzeum Koksownictwa, która będzie rozdawała dmuchane piłki na ostatnie dni lata.

Pawełki dla każdego dziecka

Specjalną atrakcję dla najmłodszych przygotował Paweł Kobyliński z firmy HH Poland, która w poprzednich edycjach organizowała zbiórki maskotek m.in. dla dzieci ze śląskich szpitali. – Tym razem, w podziękowaniu za dotychczasową pomoc to ja mam coś dla najmłodszych. Każde dziecko do 8. roku życia, które przyjdzie na mecz otrzyma misia – Pawełka. Pawełki będzie też można kupić 16 września w cenie 10 zł i cała ta kwota zostanie przeznaczona na leczenie małego Dominika – mówi Paweł Kobyliński.

Gospodarzami wydarzenia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów są Miasto Bytom i Województwo Śląskie; sponsorami Koksownia Bytom i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland, a organizatorami Fundacja Petralana i Polonia Bytom.