Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Sklep zoologiczny” na scenie. Co sądzicie o skeczu?

Autor: w dniu 2023-08-30

Na zakończenie wakacji, w minioną niedzielę, w Kielcach zorganizowano Świętokrzyską Galę Kabaretową, którą transmitował Polsat. Jedną z występujących formacji był Kabaret Młodych Panów. Występ ten na pewno zapisze się w historii polskiego kabaretu. 

Skecz pt. "Sklep zoologiczny", wyróżnia się niestety przede wszystkim sporą liczbą wulgaryzmów, co wzbudziło spore poruszenie, ale i salwę śmiechu. Wydarzenie było transmitowane na żywo, co jeszcze bardziej podniosło szum wokół całego występu, gdyż realizator nie mógł zagłuszyć przekleństw, a więc telewidzowie mogli je wyraźnie usłyszeć.

Publika wydała się zareagować pozytywnie, gdy twórcy wyrażali wprost krytykę partii rządzącej. Każdy może przedstawić swoje zdanie w tym zakresie, ale powstaje pytanie o to, czy potrzeba do tego aż tak wulgarnego języka? Czy odbiorców śmieszą już tylko przekleństwa miotane ze sceny? Jedno jest pewne – kabaret zmienił się przez lata, bo krytyka była od zawsze, ale wyrażano ją w inny sposób:

Czy skecz "Sklep zoologiczny" Kabaretu Młodych Panów z taką ilością wulgaryzmów przystoi do transmisji na żywo w jakiejkolwiek telewizji? Czy to nadal jest smaczne i pożądane przez odbiorcę? Jakie jest Wasze zdanie?