Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Puszki z datkami padły łupem złodzieja

Autor: w dniu 2023-08-30

Policjanci z komendy w Rybniku, który włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z puszek ofiarnych. Zatrzymanemu 49-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia. 

Do włamania doszło w nocy z 23 sierpnia na 24 sierpnia, w jednym z rybnickich kościołów. Komenda Miejska Policji w Rybniku zgłoszenie otrzymała chwilę przed godziną 6:00 rano. Zgłoszenie dotyczyło wybitej szyby budynku kościoła.

Puszki z datkami łupem złodzieja

Na miejscu pracowali kryminalni oraz technik kryminalistyki. Jak ustalono, przestępca wszedł przez wybite okno w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów, głównym łupem okazały się być puszki na ofiarę. W jednej z nich były zbierane datki na pomoc obywatelom Ukrainy.

Komenda Miejska Policji w Rybniku

Już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany w jednym ze sklepów, kiedy kupował alkohol. Okazało się, że sprawcą jest 49-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Tłumaczył, że potrzebował pieniędzy na alkohol. Spędził noc w policyjnym areszcie.

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu, po przedstawieniu zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.