Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Bezpieczne Piekary” w MDK. Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze

Autor: w dniu 2023-09-28

Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich odbyła się po raz kolejny akcja profilaktyczna "Bezpieczne Piekary". Był czas na zabawę i zdobywanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Jak bezpiecznie zachowywać się na drodze? Tego dowiedzieli się najmłodsi mieszkańcy Piekar Śląskich. Dzisiaj odbyła się kolejna edycja akcji dla przedszkolaków pod hasłem "Bezpieczne Piekary".

Jak przebiegała tegoroczna akcja? Można to zobaczyć na fotografiach umieszczonych w sieci przez organizatorów:

Co na temat dzisiejszego spotkania mówią ci, którzy w nim uczestniczyli?

-Piekary Śląskie są bezpiecznym miastem, ale jak edukować, to od najmłodszych lat i dlatego postanowiliśmy zorganizować taką fantastyczną akcję, gdzie uczymy bezpieczeństwa na drodze – mówi II Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Paweł Słota.

Zorganizowane dziś wydarzenie nie było pierwszym. Ma już kilkuletnią tradycję, o czym jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z dziećmi mówiła Grażyna Michella z Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich:

-Akcja profilaktyczna "Bezpieczne Piekary" jest akcją cykliczną, prowadzoną przez Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich już od wielu lat, a z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej instytucji, służb czy partnerów. Zapewne emocjonującym, a przede wszystkim edukacyjnym elementem tego wydarzenia będzie koncert Centrum Uśmiechu z programem "Bezpiecznie na drodze", czyli będziemy edukować dzieci w towarzystwie muzyki. Ta akcja jest doskonałym przykładem wspólnego działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Piekar Śląskich – mówiła Grażyna Michella z Miejskiego Domu Kultury, który jest głównym organizatorem wydarzenia.

Partnerów wydarzenia przybywa (wśród nich Straż Miejska w Piekarach Śląskich czy WOPR Piekary Śląskie), ale jednym z tych, który współpracuje z MDK od lat jest Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich.

-To jest kolejna akcja "Bezpieczne Piekary", która ma na celu uświadomienie milusińskich, przypomnienie im zasad ruchu drogowego – mówi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Najmłodsi, z którymi rozmawiał Marcin Hirnyk, są świadomi tego, że konieczne jest, szczególnie po zmierzchu, korzystanie z elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego na drodze, wiedzą też, że należy się rozglądać na drodze, a podróżując autem – zapisać pasy bezpieczeństwa.

Głównym organizatorem akcji był Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich.