Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podsumowano kolejną edycję „Pomagamy Durś”. Ile uzbierano na rzecz WTZ?

Autor: w dniu 2023-09-29

Ponad 200 osób stanęło na starcie siódmej edycji wydarzenia pod nazwą "Pomagamy Durś". Od pierwszej edycji cel jest ten sam – wsparcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Ile środków zgromadzono w tym roku?

Stowarzyszenie Lecymy Durś podsumowało wydarzenie zorganizowane 10 września, kiedy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Olimpijskiej 3. Wówczas uczestnicy mieli za zadanie pokonać pięciokilometrową trasę wiodącą przez Las Dioblina. Najmłodsi uczestnicy mieli z kolei okazję zmierzyć się na dystansach 200, 400 i 600 metrów.

– To niesamowite jak ten czas szybko leci. Dopiero z Bartkiem Szołtysikiem zastanawialiśmy się nad pierwszym biegiem, a tu już siódmy. Super, że ta impreza się tak rozwinęła. Nawet mimo pandemii były kontynuowane kolejne edycje. Zrobiła się z tego super impreza integracyjna – mówiła tuż po wydarzeniu Anna Bednarek, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich.

VII Bieg Charytatywny Pomagamy Durś w Piekarach Śląskich

Aktywność fizyczna to oczywiście kluczowy element wydarzenia, jednak niemniej istotna jest zbiórka środków na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Ile uzbierano w tym roku? O szczegółach poinformowano w mediach społecznościowych: