Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bieg Świetlika już jutro! Ruszą na trasę po zmierzchu

Autor: w dniu 2023-06-23

Kiedy zapadnie zmierzch, staną na linii startu. Tak będzie jutro podczas jubileuszowej edycji Biegu Świetlika. 

24 czerwca już po raz dziesiąty odbędzie się Bieg Świetlika organizowany przez Stowarzyszenie Miechowicka Grupa Biegowa.

X Bieg Świetlika. Na starcie blisko 200 osób

Dla tych, którzy szukają sposobności do tego, by aktywnie spędzić sobotni wieczór, propozycją może być jubileuszowa edycja Biegu Świetlika. Ci, którzy zdecydują się pojawić na starcie, zmierzą się z nocnym biegiem ścieżkami Miechowickiej Ostoi Leśnej. Uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Zapisy prowadzone były poprzez stronę internetową dostartu.pl, ale ci, którzy nie zdołali się zapisać, będą mieć okazję nadrobić zaległości na miejscu.

-Chciałbym serdecznie Państwa zaprosić już jutro o godzinie 22.00 start dziesiątej, jubileuszowej edycji Biegu Świetlika w Miechowicach przy ulicy Leśnictwo 1. Będzie jak zwykle klimatycznie, będzie radośnie. Nie może Was tam zabraknąć. Zapisy na miejscu o godzinie 21.30. Do zobaczenia! – mówi Adam Nowak z Miechowickiej Grupy Biegowej

Wydarzenie to dedykowane jest nie tylko biegaczom, ale także zawodnikom Nordic Walking. Dzięki nim wszystkim Miechowicka Ostoja Leśna rozświetli się ogromem światełek.

Fot. Miechowicka Grupa Biegowa

Bieg i marsz w rekreacyjnym tempie co rok przyciąga prawie 200 uczestników (są jeszcze ostatnie wolne miejsca). Wśród nich są dzieci, młodzież, dorośli a także ich czworonożni przyjaciele. Na mecie uczestnicy otrzymają pamiątkowy, drewniany medal.

Imprezę dofinansowano z budżetu gminy Bytom. Partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe.

-Naszym partnerem są Lasy Państwowe. Z Nadleśnictwem Brynek współpracujemy już 10 rok, a owocem tej pracy będą tablice informacyjne, mówiące o Biegu Świetlika i możliwości trenowania w Miechowickiej Ostoi Leśnej. Pokazujemy ludziom jak dobrze korzystać z uroków lasu nie stając się tam jednocześnie intruzem – informuje Adam Nowak