Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Biegamy dla Ani. Można pomóc, biorąc udział w wydarzeniu sportowym

Autor: w dniu 2024-03-25

Pani Ania, której historię opisywaliśmy już na radiopiekary.pl, mieszka w Tarnowskich Górach i zmaga się z chorobą nowotworową. Proces leczenia jest złożony i długotrwały, a przy tym kosztowny. Koniecznością jest bowiem podawanie drogiego leku. Chętni mogą pomóc w uzbieraniu niezbędnych środków, poprzez aktywność sportową!
W niedzielę 21 kwietnia od godz. 10.00 MOSiR Piekary Śląskie oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś organizują charytatywny Maraton biegowy i Nordic Walking dla Ani Brzezińskiej. Zmagania będą polegać na pokonywaniu ciągle wyznaczonej pętli o długości ok. 5 km. Każdy z uczestników może pokonać wyznaczoną trasę dowolną ilość razy.

Biegamy dla Ani. Charytatywne wydarzenie biegowe w lesie Dioblina

Wydarzenie odbędzie się za niespełna miesiąc. Uczestnicy wystartują ze stadionu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3, a trasa poprowadzona będzie ścieżkami lasu Dioblina.
Wpisowe do zawodów wynosi minimum 20 zł. Można wpłacać na konto https://onkozbiorka.pl/anna-brzezinska/przekaz-darowizne. Podczas zapisów należy podać imię i nazwisko, zatem przelew powinien wyglądać na przykład tak – "Wpisowe Jan Nowak". W dniu zawodów, o czym informują organizatorzy, będą przygotowane specjalne puszki Fundacji i prowadzona będzie zbiórka na rzecz pani Ani.

Trwa walka z chorobą. Potrzebna pomoc

Pani Ania Brzezińska, co nagłaśnialiśmy w ramach akcji #RadioPiekaryPomaga, ma 39 lat, jest mamą i żoną, zaś z zawodu nauczycielką. W marcu 2023 roku zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Leczenie jest długie i wieloetapowe. Do tej pory przeszła jednostronną mastektomię, półroczną chemioterapię, kolejnym etapem jest radioterapia.
Po radioterapii lekarze zalecają przyjmowanie leku, który niestety nie jest refundowany. Lekarstwo to zwiększa szansę, by nie pojawiły się przerzuty odległe w kościach lub w mózgu. Miesięczny koszt terapii wynosi 14 tysięcy złotych. Terapia tym lekiem trwa 2 lata. Szczegóły opisane zostały na stronie onkozbiorka.pl. Ci, którzy wezmą udział w wydarzeniu sportowym na rzecz pani Ani otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz numer startowy. Zapisy do imprezy prowadzone są za pośrednictwem serwisu internetowego elektronicznezapisy.pl i przyjmowane będą do 18 kwietnia.
W zmaganiach mogą brać udział również osoby niepełnoletnie ale muszą się one znajdować pod opieką osoby dorosłej. Dla wszystkich uczestników przygotowane będą pamiątkowe certyfikaty oraz numerki startowe.